+420 519 326 294  Břeclav

+420 606 083 064  Hodonín

Naše produkce

 Zahradnictví jak se patří!

Naše firma je postavena na základech poctivého zahradničení. Naši zákazníci mohou na našich prodejnách vidět jenom výsledky naší práce , ale to hlavní se pořád ještě odehrává v zázemí. Nejsme prodejci, přeprodávající květiny dál, jsme jejich pěstitelé! Díky tomu toho o nich víme o něco víc, známe jejich přednosti, stejně tak, jako jejich slabiny a nebojíme se Vám o nich říct. Máme mezi nimi své oblíbence, ale i ty, které záměrně opomíjíme. 

Díky pěstování také přemýšlíme nad nejvhodnějšími substráty, ošetřením rostlin, odrůdovou skladbou a podobně. Z těchto našich znalostí můžete profitovat i vy! Jak? Třeba už tím, že jako nadšenci stále hledáme novinky v sortimentu, zkoušíme nové druhy, nové způsoby použití už osvědčených rostlin.

Rostliny na našich prodejnách jsou z velké míry našimi výpěstky a za těmi si opravdu stojíme!

Co všechno tedy pěstujeme?

 

Balkonové rostliny a letničky

Začněme tím, co je opravdu naše hlavní parketa a silná stránka. Už dvě desítky let jsme vyhlášenými pěstiteli těchto květin a neustále rozšiřujeme jejich nabídku. Někdy i my z toho máme zamotanou hlavu- vždyť pěstujeme hlavní druhy, jako jsou pelargonie, převislé petunie, bakopy , bidensy a další často v několika desítkách odrůd!  Snažíme se ale i uvádět do oběhu nové a méně známé druhy- díky tomu už se mezi našimi zákazníky uchytila například gaura, ipomea, nebo mezidruhové šlechtění pelargonií, kterým my říkáme trochu zjednodušeně půdopokryvné.

Pěstování těchto rostlin začíná obvykle ve sklenících v Břeclavi, kde se připravuje sadba rostlin. Některé květiny pěstujeme za semen od firem Černý,Syngenta nebo Benary, jiné pěstujeme z říků- ty pocházejí obvykle od firem GGG Grunewald, Syngenta, Thoolen, Volmary nebo Selecta. Všechny uvedené firmy jsou předními evropskými dodavateli  mladých rostlin.  Po zapěstování rostliny obvykle putují do půlhektarových skleníků v Moravském Žižkově, kde po několik týdnů dorůstají do prodejní velikosti.

Primule, violy a další dvouletky

Podtatnou část naší produkce zaujímají primule- petrklíče. Některé z nich si sami přemnožujeme- vybíráme ty nejkrásnější a nejodolnější, opylujeme jejich květy a pak osivo znovu vyséváme. Práce na nich tak začíná v době květu v lednu až dubnu, kdy je třídíme a opylujeme , pokračuje červnovým výsevem , prázdninovým přepichovámím do plat, zářijovým sázením do květináčů a končí prodejem v zimních a jarních měsících. Z květin je to naše nejdelší kultura. Většina našich petrklíčů směřuje do sítě prodejen Flamengo.

Ve dvou obdobích pěstujeme violy- oblíbené macešky. Ty jsou k dostání od konce prázdnin do vrcholného podzimu a pak opět v brzkých jarních měsících. Ačkoliv jsme před dvaceti lety pěstovali  macešky ve volné půdě na záhonech, dnes produkujeme desítky tisíc rostliv v kontejnerech o průměru devět centimetrů. A opět-nedokážeme odolat té záplavě barev, takže u nás najdete desítky odrůd velkokvětých i stále více oblíbených drobnokvětých macešek ! Mnoho z rostlin míří i na výsadby měst o obcí.

Pro jarní prodej pěstujeme i sedmikrásky, pomněnky, rychlené cibuloviny a rychlené kvetoucí trvalky.

Trvalky

Stále více obliby si u zákazníků získávají trvalky. I ty jsou v našem výrobním programu a ne jenom na doplněnou- protože i my jsme jejich fandové a milovníci, snažíme se vypěstovat širokou škálu odrůd. A protože zahradničíme na samém jihu Moravy, vybíráme si k pěstování zejména teplomilné a suchomilné druhy. Kde jinde by měl zákazník najít výběr  levandulí, šalvějí, šant, tymijánů ,mateřídoušek  než pod rozpáleným sluncem Jižní Moravy!

Okrasné dřeviny

Okrasné dřeviny stály už na začátku našeho  zahradničení- vždyť větší část rodiny kdysi pracovala v zaniklé okrasné školce v Lednici , kterou dnes již zesnulý Jaroslav Malinkovič st. v sedmdesátých a osmdesátých letech  založil a vybudoval.

Dnes se v pěstování zaměřujeme na druhy vhodné pro vlastní prodejny a jejich množství  není nijak závratné, ale i tak jsou to ročně  tisíce vyprodukovaných rostlin- thují, jalovců, kvetoucích keřů, zakrslých dřevin pro zahrádky a na hřbitovy. Rostliny možná nemají tu barvu a tvar jako ty holandské, jsou ale uvyklé našemu klimatu a dostatečně vyzrálé a pevné.

 

 

 

DSC 0934 kopie

Novinky mailem